BMU-İNHA İDP çərçivəsində cari tədris ilinin yaz semestri üzrə professor-müəllim heyətinin işə qəbulu
14 iyul 2026
Azərbaycan Prezidentinin müvafiq Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında ali təhsilin bakalavriat səviyyəsində icra olunan ikili diplom proqramı  (BMU-İNHA İDP) çərçivəsində 2022/2023-cü tədris ilinin yaz semestri üzrə müxtəlif fənlərin ingilis dilində tədrisini aparmaq məqsədilə saathesabı qaydada professor-müəllim heyəti işə dəvət olunur.
Elektrik və elektronika mühəndisliyi, eyni zamanda İnformasiya texnologiyaları ixtisasları üzrə fənlərin siyahısı aşağıdakı kimidir (keçidə daxil olaraq sillabus nümunələri ilə tanış ola bilərsiniz):
·        Autonomous Driving Engineering (Avtonom idarəetmə mühəndisliyi)
·        Technical & Company Incubation (Texniki və şirkət inkubasiyası)
·        Analog Integrated Circuit (İnteqrasiya edilmiş analoq dövrələr)
·        Digital Integrated Circuit (İnteqrasiya edilmiş rəqəmsal dövrələr)
·        Computer Networks (Kompüter şəbəkələri)
·        Operating System (Əməliyyat sistemləri)
·        Data Communication (Verilənlərin ötürülməsi)
Namizədlərə tələblər:
-       Əlaqədar sahədə magistr dərəcəsi üzrə xaricdə təhsil almış namizədlər;
-       Ph.D dərəcəsi olan arzuolunandır;
-       İnnovativ tədris metodikalarından istifadə edə bilən;
-       Müasir pedaqoji yanaşmalardan xəbərdar olan;
-       Dinamik, pozitiv və ünsiyyətcil.
Maraqlanan namizədlərdən ingilis dilində CV və fənn üzrə 3-5 dəqiqə həcmində demo-videonu mövzu hissəsində mütləq şəkildə “İDP müəllimi üzrə vakansiya” göstərilməklə beu-inha@beu.edu.az elektron poçt ünvanına göndərmələri xahiş olunur.

Recruitment of professors and teaching staff for the spring semester of the current academic year within the framework of the BMU-INHA IDP
14 July 2026
Within the framework of the “State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023”, approved by the relevant Decree of the President of Azerbaijan, within the framework of the dual diploma program (BMU-INHA IDP) of higher education at the bachelor's level between Baku Engineering University (BEU) and INHA University of the Republic of Korea, professors and teaching staff are invited to work on an hourly basis in order to teach various subjects in English in the spring semester of the 2022/2023 academic year.
The list of subjects for the Electrical and Electronics Engineering, as well as Information Technology majors is as follows (you can get acquainted with the syllabus samples by entering the link):
· Autonomous Driving Engineering
· Technical & Company Incubation
· Analog Integrated Circuit
· Digital Integrated Circuit
· Computer Networks
· Operating System
· Data Communication
Requirements for candidates:
- Candidates who have studied abroad for a master's degree in a related field;
- A Ph.D. degree is desirable;
- Able to use innovative teaching methodologies;
- Aware of modern pedagogical approaches;
- Dynamic, positive and sociable.
Interested candidates are requested to send their CV in English and a 3-5 minute demo video on the subject to beu-inha@beu.edu.az with the subject line “Vacancy for IDP Teacher” as a mandatory subject.